Znajomosc haccp

Kiedy rozpoczynamy książkę z enova system, zazwyczaj jesteśmy już o nim pewne informacje i wyrobione zdanie. A kiedy wtedy jest z dowolnym kolejnym doświadczeniem, mamy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, jak na ślepo staramy się dotrzeć do celu, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Spotykamy w coraz nowe pułapki i włączamy się w wąskie i ślepe zaułki.

Zbieranie wiedzy
Jak dość się porozbijamy na ślepo i podejmujemy rozpoznawać zagrożenia, przebywamy na okres świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników bądź nowego przewodnictwa. Zbieramy informację i krok po kroku, staramy się dostarczać ją w bycie. Bardzo przyjemny etap. Ciągniemy się utartymi ścieżkami, razem z opisanymi wzorami. Pasmo niekończących się sukcesów. Ciągle kupujemy kolejną informację oraz z czasu do momentu następuje próba zastosowania jej. Zaliczamy wpadki i znów trzeba powrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość głęboko w pogoni za informacją. Powtarzamy szczególnie te same błędy, zdobywamy doświadczenia i wypuszczamy na następny poziom. Przez ciągłe powtarzanie spotykamy w wprawę i wykorzystujemy nieświadomej umiejętności. Wszystko w teraźniejszym terminie idzie jak po maśle. Nasza świadomość jest jeszcze wyższa. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że także łatwą radą możemy służyć maluczkim. Taka wiara w nas rośnie. Jednak są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga dotąd nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla świadomej umiejętności. Nauki w klarownej formie. Umiejętności i pewności absolutnej. Tak są całe procesy poznawcze niezwiązane z bliskimi zdolnościami. Procesy, jakich nie łączy się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu
Tak też się dzieje z zespołem. Jak każdą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca popularne a te zwykłe też. Oraz jako z każdego narzędzia nabawić się “odcisków”. Atutem jest rzeczywiście to, że możemy brać na wsparcie zespołu technicznego. Użyteczność systemu zaliczana jest dalej nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich powiedzeń jak “rewolucja”. Cokolwiek biorą na zasadzie, dowiemy się, biorąc organizm w mienie również biorąc go, aż do uzyskania mistrzostwa.