Wyzwanie jakim jest zalozenie wlasnej dzialalnosci gospodarczej

Jaki mamy rynek pracy, wszyscy dobrze wiemy. Teoretycznie w prasie i na serwisach internetowych jest bardzo dużo ogłoszeń o pracę, ale jeżeli zaczniemy faktycznie szukać pracy to okazuje się, że trudno o dobre oferty pracy. Jeżeli już uda nam się znaleźć interesującą nas ofertę to możemy próbować aplikować na to stanowisku.

Niestety zazwyczaj na jedno stanowisko aplikuje dużo osób i nie zawsze uda nam się znaleźć w grupie wybrańców, którzy zakwalifikują się do następnego etapu. Czasami niektórzy z nas decydują się wziąć sprawy we własne ręce i podjąć wyzwanie, jakim jest założenie własnej działalności gospodarczej. Jeżeli już mamy jakiś pomysł na własną działalność to trzeba założyć firmę, zarejestrować ją w urzędzie. Założenie własnej firmy wiąże się z kosztami. Potrzebujemy jej na wynajęcie lokalu, zakup sprzętu, mebli, komputerów. Możemy skorzystać dotacji z Unii Europejskiej. Wielkim ułatwieniem są też fundusze na założenie działalności, które możemy dostać w urzędzie pracy. Mają one na celu wspieranie młodych, początkujących przedsiębiorców. Zmniejszają bezrobocie. Jeżeli spełnimy wszystkie, wymagane do otrzymania dotacji, warunki to czas oczekiwania na środki nie jest długi i co najważniejsze pieniądze są przyznawane bezzwrotnie. Wysokość takiego dofinansowania jest różna, uzależniona od różnych czynników. W niektórych przypadkach może też być wymagany wkład własny.
Wnioskodawca musi przedłożyć biznesplan. Nie trzeba mieć wieloletniego doświadczenia, ale nie można wcześniej prowadzić własnej działalności, bo to dyskwalifikuje do otrzymania dotacji.
Prowadzenie własnej działalności wymaga ogromnej wiedzy z wielu dziedzin, dlatego warto pomyśleć i zaopatrzyć się w programy komputerowe wspomagające prowadzenie działalności gospodarczej. Jeżeli będziemy zatrudniać pracowników to będzie nam z pewnością potrzebny system kadrowy. Taki program zdecydowanie usprawni nam pracę, zaoszczędzi czas. Umożliwi prowadzenie kompletnej dokumentacji kadrowej, pozwoli na ewidencję czasu pracy, wygeneruje dokumenty związane z zatrudnieniem.
Program musi być zgodny z obowiązującymi przepisami, nowoczesny i łatwy w obsłudze. Na rynku istnieje kilka sprawdzonych, przyjaznych systemów kadrowych.