Wyposazenie technologiczne kuchni

Dokonujesz się do ostatniego miejsca Pomyśl o podobnym wyposażeniu Twojej kuchni. O czym mowa? Chodzi o to, aby w kuchni wyodrębnić pięć stref, które umożliwią Ciż z łatwością przygotowywać posiłki na najszerszym stopniu. Oszczędność i ergonomia pracy przede każdym!

 

Projektanci wnętrz zalecają by ustalić w kuchni następujące strefy działania. Po pierwsze warto rozważyć nad profesjonalnym przechowywaniem żywności. Jeżeli należy o tak zwana strefę zapasów mamy tutaj na pamięci nie tylko lodówkę, w jakiej planowały się znaleźć wędliny, warzywa, owoce i jajka i nabiał. Warto przemyśleć o małej spiżarce bądź szafie na twarde i szczelnie zapakowane produkty typu mąka, cukier, kasze, makarony i słoiki z materiałami itd.

Innym ważnym czynnikiem wyposażenia kuchni jest strefa przechowywania. Pomyśl o znacznej ilości szafek kuchennych, w których złapie się mieszkanie na talerze, miski, garnki, patelnie, szklanki i sztućce. Im sporo miejsca w szafkach tym świetnie zwłaszcza, że mnóstwo osób korzysta z lekkiego sprzętu AGD typu mikser, sokowirówka, krajalnica bizerba gsp-v, blender czy też opiekacz do kanapek.

Kiedyś jesteś pomysł dużo gotować warto pomyśleć o mieszkaniu na zmywanie. Dwukomorowy zlewozmywak, dużo miejsca na suszarce do naczyń oraz wielka zmywarka do naczyń będą nieodzownym elementem wyposażenia Twojej kuchni. Standardowo w szafce pod zlewozmywakiem warto umieścić pojemnik na odpadki miękkie i suche tak żebym z resztami jedzenia zachowanymi na talerzach nie biegać po całej kuchni.

Do szerocy szczęścia stały nam tylko dwie strefy. Po pierwsze blat roboczy, bo gdzieś te posiłki trzeba przygotowywać. Dobrze, żeby w działu ręki wybierały się deski do krojenia, miski, noże oraz garnki i patelnie. Warto jeszcze pomyśleć o wyborze ulubionych przypraw, które dopełnią stylu naszym potrawom.

I wreszcie dobrnęliśmy do końca – strefa gotowania czyli kulminacja gotowania z zachowaniem piekarnika, płyty gazowej lub mikrofalówki.