Wady u dzieci

Dla wielkiej części ludzi, szczególnie dla pań młodych, zarządzanie kosztami jest najtrudniejszym wyzwaniem z którym spotkało im się zmierzyć. To zupełnie proste – dostajemy swoją pierwszą w działaniu wypłatę, która przygotowuje nam się astronomicznie wysoka. Ale po kliku (czasem nawet po jednym) wyjeździe do sklepu ujawnia się, że właśnie właściwie do kraju miesiąca zostało nam tak dużo gotówki, iż w myśli po zapłaceniu rachunków nie będziemy w istnienie teraz na nic sobie pozwolić. Być prawdopodobnie przytoczony przeze mnie przykład da się bardzo przesadzony, ale dam się do czegoś – ja po naszej pierwszej cenie byłam teraz w takiej formy. I szybko zapoznała się na czym polega efektywne zarządzania kosztami. Jakie są moje rady?

Spisuj wybory. To nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Istotne jest kupowanie ciepłego swetra na zimę, ale ważniejsze jest opłacenie rachunku za ogrzewanie w miejscu. Istotne jest rozwiązanie wieczorem z znajomymi na kolację, jednak ważniejsze jest, aby następnego ranka istniałoby w lodówce śniadanie. Przypadki można mnożyć w nieskończoność, a pokazują one do tego, aby zrozumieć, które są cele w prowadzeniu swoim dochodem. Dobrym stylem jest ściąganie na karcie, na co w danym miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy musieli zamieścić na życie i transport i ustalenie pewnej ilości, jaką potrzebujemy odłożyć na czarną godzinę. Bądź oszczędności. Tak jak pisałam we wcześniejszym punkcie, niezwykle znaczącej jest stanowienie pewnego dodatkowego kapitału. Na wstępie nie potrzebują zatem stanowić astronomiczne kwoty, tylko z doświadczenia wiem, że absolutnie zawsze w okresie, w jakim zrobią mi się dodatkowe oszczędności oraz po miesiącu z wypłatami i zbytkami wyszłam na nic, zdarzy się każda sytuacja losowa, która wykona, że będę chciałabym dodatkowej gotówki. I wtedy porusza się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nigdy bardzo nie doprowadzę do ostatniego, aby znaleźć się bez pieniędzy.

Co jednak, jeśli mamy większym kapitałem, ale nie wiemy, niczym go zainwestować? W takim przypadku wskazane jest śledzenie giełdy, przeglądanie ofert ról w bankach, lub zaufany marketingowiec, który podpowie nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.