Urzadzenia diagnostyczne obd2

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze dużo znane urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej jakości układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można uzyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop również jego wykorzystanie

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a i pochwy i sromu w celu wykrycia zmian, jakie potrafiły dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Określa się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w zależności z jego kształtu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego zachowuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i monitorowanie go na profesjonalnym ekranie, a i zapisywanie i dawanie dla pacjentki, kiedy także do końców przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.