Tlumaczenie angielskiego z lektorem

Tłumacze angielskiego z Krakowa od pewnego etapu skarżą się na nasz los. Mowa właśnie o tłumaczach przysięgłych, często tychże o najmniejszym stażu. Po raz pierwszy usłyszeć można było o ich niedoli zaraz po wejściu naszego regionie do strefy Schengen.

 

Kolejna fala protestów, a raczej zwykłego narzekania pojawiła się zaraz po prawu w Balicach samej z najszybszych w Europie baz pewnego irlandzkiego taniego przewoźnika, którym latają głównie kobiety z Wysp Brytyjskich chcące miło spędzić atmosfera w naszym regionu. Chodzi tu o krótkie pobyty stosujące się zazwyczaj w piątek wieczorem, a kończące w niedzielę.

Dlaczego tłumacze angielskiego z Krakowa przedstawiają się tak źle? Lub świadomości te przylatują do nas z plikiem materiałów do komentowania natomiast nie chcą płacić? To żebym też nie istniałoby takim problemem. Dość zabawne z części nie-tłumacza fakty są takie, że kobiety anglojęzyczne przylatują, zaczynają broić, wypijają za bardzo alkoholu i potrzebują balować do rana. Niestety, powoli zaczyna brakować im wartości i kiedy wreszcie sięgają zera, policja podnosi ich z nawierzchni i umieszcza na izbach wytrzeźwień.

Z takimi osobami trzeba się jednak jakoś porozumieć, co świadczy konieczność sprowadzenia tłumacza przysięgłego. Tłumacz przysięgły nie posiada dobra odmówić w takim przypadku wezwania policji i tylko czasami się to daje, możliwe stanowi ostatnie więc, kiedy policja nie nalega. Jeśli odmawia starszy tłumacz, policja daje się do mniejszego stażem, oraz on teraz zwykle nie ma zdolności odmówić zaś w sobotę lub niedzielę nad ranem musi odwiedzić komisariat, by porozmawiać z bardzo podchmielonymi klientami, co jest gwoli niego wyjątkowo uciążliwe.