Tanie mikroskopy szkolne

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Oprócz innego rodzaju szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście zależało nam na ostatnim, żebym stanowiło ich jako bardzo, bo zajęcia spośród ich wykorzystaniem bardzo podobają się małym i są jednego rodzaju innowację dydaktyczną.

 

Kiedy szefostwo zapoznało się z polskim zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w własnej specyfikacji wskazaliśmy nie tylko część potrzebnego sprzętu, lecz i wymieniliśmy mikroskopy dużej firmy. Wiedzieliśmy, że dostarcza ona sprzęt doskonałej jakości, ale nie ważniejszy od innych dostępnych na rynku. Plus tegoż tak dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że można jednak kupić sprzęt w przyzwoitszej cenie. My z organizacji nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie znają się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy naprawdę łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę i już szkoda gotowa. A jeśli tworzyli na sprzęcie lepszej firmy, mielibyśmy z niej gwarancję również na uszkodzenia mechaniczne, tak w niewielkim zakresie, tylko lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze atuty i wreszcie wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o jakie wchodzili. Z drugim zamówieniem nie było odpowiednich problemów, to szybko wysłaliśmy listę potrzebnych prace do firmy oraz liczyli na przesyłkę. Po jej dostaniu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, i potem zaczęliśmy wyposażać pracownię. Zaraz po kilku dniach ważna było wziąć z nowych prac. Mikroskopy zrobiły furorę wśród naszych uczniów. Na dowolnej lekcji dzieciaki dopytywały, czy właśnie będzie ważna zastosować ten sprzęt i czy można coś sobie szybko obejrzeć.
Zaprezentowało się, że wskazany przez nas sprzęt ma się doskonale, nie psuje się, a ewentualne drobne uszkodzenia można łatwo naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przyczyniły się w dalszej pracy dydaktycznej.