System informatyczny zarzadzania

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i budowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak i dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą dzielić się między sobą w relacje lub jesteśmy do rezygnowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii zajmują się coraz popularniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z tematem gastronomicznym jaki nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest system POS. W wielkich miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak także takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy posiadają sporo czynników gastronomicznych na terenie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Jest on naprawdę zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i aktywność na całych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, albo istnieje toż jedna restauracja, czy i sieć restauracji.

Na obecnym stanie celowo nie podamy firmy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do danego kliencie. Przyjmijmy, że wyjście jest wsparte na zintegrowanym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również wszelkie zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności z pracy pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a także z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy lokalnej czy na jednym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.