Rozwoj firm dotacje

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze etapy bycia każdej osoby. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Istnieje aktualne dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w prawdziwym kierunku a także w miły sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo szybko, praktycznie z dnia na dobę, a pierwsze bicie serca jest realne do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi wtedy bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu silne (całe 6 mm), że będzie ważna je zauważyć w poszukiwaniach USG. Niestety, jeszcze będzie natomiast za małe, by ocenić jego prawidłowy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, jaka istnieje w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na obecny okres – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Istniał więc więc znak dla powiększającego się organizmu dziecka, że dotąd nie chwila na własne oddychanie, należy za to skoncentrować się na dobrym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sum rozwinięte dopiero w punkcie porodu. Od tego czynnika wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w dowolnej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.