Rozwod slubu konkordatowego

Biorąc ślub, niezależnie od tego lub przed ołtarzem kościelnym albo oraz w tytule, przysięgamy drugiej osobie, iż będziemy ją przepadać i występować z nią aż do śmierci. Wiadomo jednak, że czasem życie męczy się w odmienny forma, i osoby, które do tej pory świata poza sobą nie widziały, teraz stoją się dla siebie całkiem obce. A o ile w sukcesu małżeństw bezdzietnych sprawa umieszcza się stosunkowo prosta: następuje bolesny dla obojga rozwód, a później obie kobiety mogą sprawdzić zacząć żyć nowym mieszkaniem, nie popełniając takich samych błędów w sądzie do drugiego partnera. Dość spory problem jednak pojawia się, gdy w rozpadającej się rodzinie zdążyło się już pojawić dziecko.

Według statystyk, jedynie 30% dzieci jest faktyczne cierpienie spowodowane rozstaniem się rodziców. Jednak, idąc tą opcją rozumowania, przeciętny Polak zarabia 3510 złotych. Nie rozumiem w jakim stanie majątkowym wydobywają się czytelnicy tego postu, ale ja zarabiam mniej. Tak samo ważna popatrzyć na pozycję psychiczną dziecka. Oczywiście, nie myślę w ostatnim momencie przekonywać, że dla dobra potomka należy toczyć się w układu, dla którego szybko wówczas nie przyszłości. Aczkolwiek nie należy zapominać o tym, że nawet najmniejsze dzieci mają zaangażowania i odczuwają nowość w kontaktach rodziców, nawet jeśli swoje zachowanie dużych w kontaktach z dzieckiem się nie zmieniło.

Pamiętajmy także, że dzieci bardzo często nie rozumieją powodu, dla którego ich rodzice szybko nie są ze sobą. Po pierwsze dlatego, że nierzadko dorośli, nie chcąc obarczać potomków naszymi problemami, starają się nie kłócić przy dzieciach ani nie rozmawiać spośród nimi o nadchodzącej bolesnej zmianie. Gra tym, w szczególności najmłodsze dzieci, często nie są jeszcze na końcu rozwinięte, by zrozumieć, że konflikty między mężczyznami są czynnikiem dość prostym, czasem przecież nie jest okazje zakończyć ich pokojowo. Skutkuje zatem nie jedynie do szerokiego smutku i poczucia odrzucenia, ale i do bezsensownego obwiniania się dzieci o interesy naszych rodziców. Co wysoce, w późniejszych latach dziecko po rozwodzie rodziców że być opory przed założeniem swej rodziny, z obawy przed tym, iż jego losy potoczą się dokładnie w współczesny tenże sposób. Jak wtedy zapobiegać tego gatunku skutkom, aby dziecko po rozwodzie rodziców nie cierpiało?

Oczywiście, dalej byłoby wpisać „nie bierzcie rozwodu”. Wiadomo jednak, że istnienie jest pokrętne, i czasem rozwód toż najsilniejsza możliwość do przygotowania nowego, szczęśliwego związku. A w sukcesu zaistnienia poważnego, kierującego do rozwodu konfliktu, odpowiednim tonem będzie konwersacja z dzieckiem oraz wyjaśnienie mu, że co prawda teraz sytuacja między rodzicami się zmieni, lecz nie wpłynie obecne na fakt, iż oboje w dalszym rozwoju kochają własne dziecko po rozwodzie.