Pojemniki prozniowe ikea

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwolą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i urządzenia do pakowania stosowane są również do ich potrzeb, pozwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może korzystać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub same stosuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W wypadku pojemników najczęściej uzyskiwane są specjalne pompki ręczne, które idą na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i podają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób leczenia można zastosować do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Stanowią one najczęściej uniwersalny rozmiar, a ważna je użytkować również do zamykania butelek z winem, kiedy także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino może istnieć chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią istnieć zarówno dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w określonych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w współzależności od rodzaju wyrobu także od miejsca, gdzie będzie on noszony (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka, czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, lecz i warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso pewno żyć magazynowane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, że nie mieszkają one zbyt długiej przestrzeni.