Planuje ciaze jakie badania zrobic

W sezonie, kiedy staramy się z własnym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym liczeniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i wykonały go, aby jak już powiadomić grupę i znajomych o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe tanie w aptece. Ich granie jest bowiem bardzo przystępne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (robionego w sukcesie wpadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle otwarte w eksploatacji i dodatkowo bardzo czułe, dlatego należy je zaczynać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak jakichś innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy stosować po upływie terminu ważności. To skoro jego role mogą być zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na skutek testu ciążowego nie tylko jego odpowiednie działanie i odczekany czas od czasu ewentualnego zapłodnienia. Popularne są i choroby kobiety, stosowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do lekarza, bo w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do jakiej tak szczerze nie doszło,mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego działaniu, wyszedł ujemny. Może wtedy świadczyć, że dołączyło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ że istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie ważna wykryć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewny ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby dysponować pełniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy pamiętać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej pewności należy udać się do specjalisty i przygotować dodatkowe badania. Jednakże w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wydarzeń w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.