Male kasy fiskalne z elektroniczna kopia

Obecnie zgodnie z obowiązującym prawem praktycznie każdy przedsiębiorca, w zależności od rodzaju prowadzenia swojej działalności gospodarczej powinien posiadać kasę fiskalną novitus nano e. Jest to obowiązek, który należy spełnić. Jednak warto wiedzieć, iż na rynku możemy znaleźć bardzo różne modele kas fiskalnych. Zatem jakie powinniśmy wybrać?

Kopia paragonu

Przede wszystkim podczas poszukiwania idealnej kasy fiskalnej do naszego przedsiębiorstwa powinniśmy znaleźć taki model, który wykonuje dobre kopie paragonu. Należy mieć świadomość, iż każdy przedsiębiorca zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem ma obowiązek przechowywania tego typu kopii paragonów aż przez 5 lat. Jest to bardzo ważne, dlatego należy dobrze zastanowić się, jaki model chcemy zakupić.

novitus nano e

Z pewnością każdy z nas, kto choć raz płacił kartą za swoje zakupy zauważył, iż wielu przedsiębiorców posiada kasę fiskalną, która drukuje kopię paragonu przeznaczoną dla pracownika. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ kopia drukowana jest od razu i możemy tym samym ją zarchiwizować. Jednak problem pojawia się w przypadku, gdy przykładowo mamy bardzo duży ruch i klienci dokonują dużych zakupów. Często zdarza się, iż nasza rolka papieru w kasie się skończy i trzeba ją często wymieniać, co powoduje powstanie kolejek. Warto pamiętać, iż dzięki nowoczesnej technologii nie musimy za każdym razem drukować kopii paragonu. Obecnie możliwe jest zapisanie go w formie elektronicznej. Brzmi nieprawdopodobnie?

Elektroniczna kopia

Tego typu rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim decydując się na zakup małej kasy fiskalnej, dzięki której możliwe jest wykonanie elektronicznej kopii oszczędzamy swój czas. Nie musimy przejmować się archiwizowaniem kopii paragonów, a także nie musimy za każdym razem pamiętać o tym, aby przez przypadek nie dać klientowi złego paragonu. Często bywa to bardzo stresujące, zwłaszcza dla nowych, niedoświadczonych pracowników. Warto pamiętać także o tym, iż decydując się na tego typu zakup oszczędzamy środowisko.

novitus nano e

Dlaczego jeszcze warto kupić małą kasę fiskalną z elektroniczną kopią?

Przede wszystkim w zależności od prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, warto pamiętać, iż nie zawsze będzie nam potrzebna duża kasa fiskalna. Taki mały produkt jest bardzo poręczny i doskonale się sprawdza przede wszystkim w przedsiębiorstwach, które świadczą różnego rodzaju usługi. Możemy je spotkać przykładowo u kosmetyczki lub też u fryzjera. Ponadto warto pamiętać, iż dzięki elektronicznej kopii mniej wydamy pieniędzy na materiały eksploatacyjne w postaci rolki papieru do drukowania paragonów. Warto wiedzieć, iż kopie możemy zapisywać na różnych nośnikach.

Decydując się na wybór kas fiskalnych, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie, powinniśmy przedtem dobrze to przemyśleć. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się mała kasa fiskalna z elektroniczną kopią novitus nano e. Jeżeli jeszcze zastanawiamy się, jaki model byłby najbardziej odpowiedni do naszego przedsiębiorstwa, powinniśmy w niego zainwestować.