Lekkosc i niezawodnosc czyli przenosne kasy dla lekarzy i prawnikow

Wraz ze wprowadzeniem obowiązku rozliczania prowadzonej działalności na podstawie kasy fiskalnej, zwiększyło się zapotrzebowanie na tego typu rządzenia. Do katalogu działalności dołączyły również zawody typu fryzjer, kosmetyczka, lekarz oraz prawnik. Pozostaje jednak pytanie, na jaką kasę warto postawić w tym przypadku? Okazuje się, że w przypadku usługodawców oraz małych przedsiębiorstw świetnie sprawdzają się kasy przenośne typu Elzab Mini. Są to urządzenia proste w obsłudze, a dodatkowo lekkie i poręczne. Czy rzeczywiście warto w nie zainwestować?

Funkcjonalność i prostota, czyli elzab mini dla lekarzy i prawników

Kasy elzab mini są urządzeniami stosunkowo małymi i nieskomplikowanymi w obsłudze, a ponadto wyposażone są w bardzo pożyteczną fakcję, jaką jest elektroniczne zapisywanie kopii paragonów. Zaletą tego typu kas są ich małe wymiary oraz lekkość i dodatkowe wyposażenie. Mobilne kasy fiskalne są idealnym rozwiązaniem w przypadku usługodawców oraz niewielkich palcówek handlowych, a ponadto zostały specjalnie przegotowane na potrzeby sprzedaży usług lekarskich, weterynaryjnych oraz prawniczych.

elzab mini

Chociaż Elzab mini jak najbardziej nadaje się do użytkowania jej jako kasy stacjonarnej, to dzięki wbudowanemu akumulatorowi jest świetną opcją w przypadku pracy w terenie. Kasy tego typu powstały z myślą o osobach, które wystawiają paragony o podobnej treści. Jeśli chodzi o mechanizm drukujący, to jest on niezwykle wytrzymały a do tego jego eksploatacja jest bardzo wygodna. Plusem mechanizmu jest również jego szybkość, co oznacza, że może wydrukować nawet do piętnastu linii paragonu na sekundę. Na karcie pamięci możliwe jest pomieszczenie nawet miliona zapisów kopii paragonów. Dzięki temu nie ma konieczności magazynowania oraz częstej wymiany rolek papieru, które z biegiem czasu blakną, a poza tym są narażone na podarcie czy też nasiąknięcie wodą. Dzięki dużej wytrzymałości świetnie nadaje się do pracy we wszelkiego rodzaju mobilnych placówkach sprzedaży. Istnieje nawet możliwość naładowania akumulatora w samochodzie, do czego można wykorzystać standardowe gniazdo zapalniczki.

Jeśli chodzi o klawiaturę, to jest ona wyposażona w trzydzieści klawiszy, które wykonane są w technologii membranowej. Dodatkową zaletą jest możliwość zdefiniowania klawiszy szybkiej sprzedaży, co oznacza, że dany towar czy usługa mogą być przypisane do każdego klawisza funkcyjnego. Jak to wygląda w praktyce? Otóż po kliknięciu w skonfigurowany wcześniej przycisk, na wydruku pojawiają się odpowiednie elementy zakodowanego asortymentu.

elzab mini

Małe kasy, duże możliwości

Dzięki postępowi technologicznemu istnieje możliwość wożenia ze sobą kasy fiskalnej niemalże wszędzie. Kasy mobilne to gwarancja niezawodnego działania oraz łatwej obsługi. Chociaż są to niewielkie urządzenia, to można na nich zaprogramować aż od trzech do czterech tysięcy pozycji w bazie towarowej. Chociaż w firmach posiadających większy asortyment to się nie sprawdzi, to w przypadku lekarzy i prawników jest to jak najbardziej godny polecenia wybór. Ten rodzaj kas działa w oparciu o akumulatory, chociaż można je podłączyć także do innych źródeł zasilania.