Kasy fiskalne ustawa 2014

Urządzenia fiskalne mają za zadanie rejestrować sprzedaż detaliczną na kwocie fiskalnej. Polega więc na wprowadzeniu do pamięci kasy fiskalnej najważniejszych ze względów podatkowych wiedz o obrotach. W pamięci modułu fiskalnego zawierają się więc kopie wszystkich dokonanych przez sprzedawcę raportów rozliczeniowych.

systemy informatyczne zarządzania

 

Wydruk niefiskalny z kasy
Urządzania fiskalne potrafią sporządzać raporty różnorodnych operacji, jakie są połączone z prowadzeniem sprzedaży detalicznej. Bardzo rozwinięte technologicznie modele kas fiskalnych oferują szeroko rozbudowany zestaw raportów, który ułatwia wgląd w różnorakie obszary działalności przedsiębiorstwa. Analiza wprowadzonych w raportach danych umożliwia niejednokrotnie zwiększenie skuteczności sprzedaży. Dodatkowo zezwala na pozbycie się ukrytych nieprawidłowości – warto wtedy stosować tą metodę kontroli.

Co mogą nowoczesne urządzenia?
Najnowocześniejsze urządzenia fiskalne, które są bardziej zaawansowane mogą spowodować następujące raporty:

 

rozliczenia kasjerów, okazując się z niewiele raportów: raport godzinowy, rozliczenie kasjera, wszystkich kasjerów, waluta w kwocie; raporty kasowe, między innymi: raport szczegółowy sprzedaży towarów, statystyka sprzedaży towarów, raport towarów, raport grup towarowych, stan kasy, raport zmianowy, raport transakcji, jakie stały odroczone, cennik, raport funkcji operatora, raport dotyczący zwróconych opakowań; raporty magazynowe, czyli: raport o brakach PLU, raport o błędach w opakowaniach, raport magazynu PLU, raport magazynu dotyczący opakowań, raporty powiązane z umowami telefonicznymi, chociażby potwierdzenie zasilenia konta, i wiele innych raportów.

Drinkiem spośród obowiązujących fiskalnych raportów jest tzw. raport dobowy, jaki pragnie być robiony każdego dnia po ukończeniu sprzedaży i jaki posiada wiedze, jakie są podstawą do obliczenia podatków z Urzędem Skarbowym. W okresie wykonywania raportu do pamięci fiskalnej kasy jest zapisany obrót z całego dnia ewidencjonowania sprzedaży, a konkretnie – z okresu, który upłynął z nowego raportu dobowego. Każdy raport dobowy jest nazywany raportem zerującym.