Kasy fiskalne to obowiazek kazdego przedsiebiorcy

Nastał moment w których kasy fiskalne są obowiązkowe przez normę prawną. Są to urządzenia elektroniczne, służące do rejestracji utargu oraz kwot podatku należnego ze transakcji detalicznej. Za ich deficyt właściciel firmy może zostać ukarany wysoką karą finansową, która znacznie przekracza jego zysk. Nikt nie chce więc narażać się kontroli i mandatu.
Nierzadko zdarza się, że działalność gospodarcza prowadzone jest na bardzo małej powierzchni. Przedsiębiorca spinięża swoje towary w sieci, a w sklepie głownie je składuje więc jedyna niezajęta powierzchnia to ta, gdzie znajduje się biurko. Urządzenia fiskalne są jednak wtedy tak samo konieczne jak w przypadku butiku zajmującego dużą przestrzeń handlową.
Tak samo jest w przypadku osób, które działają w terenie. Trudno wyobrazić sobie, że właściciel przemieszcza się z dużą kasą fiskalną i kompletnym zapleczem koniecznym do jej sprawnego korzystania. Są dostępne na rynku, urządzenia fiskalne przenośne. Mają one nieduże wymiary, mocne baterie i łatwą obsługę. Kształtem przypominają terminale do obsługiwania kart kredytowych. Czyni to z nich idealne rozwiązanie do pracy w terenie, a więc np. wtedy kiedy musimy osobiście udać się do kontrahenta.
Kasy fiskalne są również istotne dla samych klientów, a nie tylko dla właścicieli firm. Dzięki druczku kasowemu, który jest drukowany, klient ma możliwość dokonania reklamacji opłaconego towaru. W końcu to druk fiskalny stanowi wyłączny dowód naszego zakupu. Jest także świadectwem, że właściciel firmy prowadzi formalną działalność i odprowadza vat od sprzedawanych artykułów i usług. Jeśli zdarzy nam się ewentualność, że urządzenia fiskalnego w butiku są odłączone lub stoją bezczynnie możemy zawiadomić to do urzędu, który rozpocznie stosowne kroki prawne wobec właściciela. Grozi mu wtedy pokaźne wysoka kara finansowa, a coraz częściej nawet proces.
Kasy fiskalne wspomagają również pracodawcom monitorować finanse w firmie. Pod koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem raport dobowy, a pod koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe podsumowanie, które wskaże nam ile dokładnie zarobiliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy prosto zweryfikować, czy któryś z personelu nie przywłaszcza sobie naszych pieniędzy albo po prostu czy nasz biznes jest dochodowy.

Sprawdź najlepsze kasy fiskalne