Etapy wdrozenia zarzadzania procesowego

Rozpoczęcie pracy z planem Comarch Optima nie jest za skomplikowane. Obsługa aplikacji stanowi bardzo intuicyjna również nie wymaga zbyt długiego procesu wdrożenia. Dodatkowo prosty jest podręcznik jaki w logiczny i delikatny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Kierowany jest w formacie .pdf – ważna go jeszcze znaleźć na kartce producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima i nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację poczynamy od pobrania programu ze Powierzchni Klienta lub od naszego Partnera. Producent przygotował bardzo sympatycznego i lekkiego kreatora, który szybko towarzyszy nas przez proces instalacji. Podczas jego otwarcia zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy swój komputer spełnia oczekiwania stawianej wersji optimy. Jeżeli przejdziemy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica polega na ostatnim, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a użytkownika umożliwia wyboru docelowego katalogu.

Dostosowanie zakresu instalacji
Kolejnym etapem istnieje drogę dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy wstęp do wielu modułów. Po tym otwiera się już właściwa instalacja. Trwa ona kilka sekund oraz nie musi już od nas żadnej aktywności. W toku instalacji wyświetlane są dane o możliwościach całego pakietu, jak również współpracy z kolejnymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na wynik jesteśmy szansa skorzystania z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która udostępnia nam dowolne zajęcie “w chmurze” na chronienie swoich możliwości. Zainstalowanie tego dodatku pozwala nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.