Do czego sluza przenosniki slimakowe w rolnictwie

Przenośniki ślimakowe mają zastosowanie przede wszystkim w rolnictwie, To urządzenie służy do podawania gotowej paszy z mieszalnika, przenoszenia własnej paszy ze śrutownika lub z gnojownika. Ma również zastosowanie do rozładunku i załadunku ziarna.

Maksymalny kąt pracy przenośników ślimakowych to 45 stopni. Przenośnik ślimakowy nazywany jest również żmijką do zboża lub podajnikiem ślimakowym.

puszki exPuszki rozgałęźne i skrzynki zaciskowe w wykonaniu przeciwwybuchowym | GRUPA WOLFF

Przenośnik ślimakowy stosuje się do rozładunku przyczep rolniczych lub zasypywaniu silosów zbożowych. Pomaga również przy przewożeniu ziarna. Przenośniki są używane również do wstępnego czyszczenia zboża. Urządzenie to służy zazwyczaj jako element linii do produkcji pasz oraz linii do magazynowania zboża. Przenośniki ślimakowe to urządzenia o długości od 4 do 12 mb, wydajności od 7 do 60 T/h, średnicy rur od fi 110 do fi 250, silniki o mocy od 1,5 do 11 kW.

Przenośniki ślimakowe są bardzo prostymi konstrukcyjnie maszynami rolniczymi. Przy ich codziennej eksploatacji bardzo istotne jest sprawdzanie stanu łożysk oraz pasków klinowych. Te elementy są najbardziej awaryjne w urządzeniu. Poza tym, należy dbać o kąt pracy przenośnika ślimakowego. Musi on wynosić maksymalnie 45 stopni.

Wyjątkiem od tej zasady są przenośniki pionowe. Są to urządzenia przeznaczone do pracy przy ścianach budynków, silosów i innych obiektów przemysłowych i gospodarskich.

Przenośniki ślimakowe mają wiele zalet. Cechują się dużą wydajnością, niewielkim zapotrzebowaniem na moc, niską ceną oraz małymi kosztami eksploatacji, łatwością manewrowania i możliwością zmiany kąta pracy przenośnika.

Istnieją również przenośniki przystosowane do zmiany położenia. Dzięki tej funkcji przenośnik można stosować w innych branżach. Nie tylko w rolnictwie. Przenośniki umożliwiają również zmianę kąta nachylenia. Przenośnik ślimakowy można uzupełnić o dodatkowe elementy np. kosz zasypowy, różnego rodzaju rozdzielacze oraz segmenty przedłużające.

Więcej na: http://www.grupa-wolff.eu/oferta/przenosniki-slimakowe/