Czy in vitro jest leczeniem

Jeszcze więcej par boryka się z problemami związanymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod walki z niepłodnością, a okresami nie podają one oczekiwanych rezultatów. Najskuteczniejszą z nich stanowi zapłodnienie invitro, które polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym tak polega ten proces?
Przed przystąpieniem do środku kobieta powinna przejść kurację hormonalną polegającą na stosowaniu odpowiednich środków, jakie są zbyt zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w okresie jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki dostarczane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Następnym okresem jest uzyskanie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i pobiera spośród nich gamety. Na obecnym etapie mężczyzna powinien zwrócić nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Kolejnym krokiem jest położenie cele w inkubatorze, i po jakiś 20 godzinach specjaliści są w stanie ocenić skuteczność zapłodnienia. Drugim stopniem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do mieszkania macicy. Zazwyczaj transferowi nasuwa się dwa zarodki. Ten fragment nie jest męczący dla kobiety, dlatego całość zabiegu odbywa się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni podaje się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki sugeruje się mrożeniu w dużo niskiej temperaturze. Kobieta po ukończonym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium i nowych kąpieli. Niewskazany jest ponad wielki wysiłek fizyczny, zwłaszcza powiązany z podnoszeniem ciężkich prace. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także stosowanie leków, mających zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Symfonia fk demoJak ustawić współpracę programów Sage Symfonia Handel?

Zapłodnienie invitro staje się coraz niezwykle rozpowszechnionym sposobem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda kojarzona jest w moc klinikach w Polsce, jednak kobiety planujące wziąć z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która zatrudnia najlepszych specjalistów.