Czego wymaga dyrektywa atex od przedsiebiorcow

Głównym celem unijnej dyrektywy ATEX jest zmniejszenie ryzyka stosowania urządzenia w miejscach zagrożonych wybuchem. Stosowanie urządzeń w takiej strefie może przyczynić się do eksplozji, a to już jest bardzo poważne niebezpieczeństwo.
Urządzenia, które w takiej strefie mogą pracować, poprzez swoją konstrukcję i poprzez materiały, z których są zbudowane powinny spełniać odpowiednie wymogi.

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/wyposazenie-gastronomii-krajalnice/1/


Odpylacze to urządzenia, które mają zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu, gdzie należy oczyścić powietrze z wszelkich pyłów poprodukcyjnych. W wyniku ich zastosowania często pracują w miejscach zagrożonych wybuchami. Dlatego takie urządzenia są produkowane zgodnie z wszelkimi dyrektywami.
Atex dust collector to nic innego jak odpylacz wykonany zgodnie z obowiązującymi unijnymi normami w wersji przeciwwybuchowej.
Szeroka gama odpylaczy pozwala każdemu klientowi dobrać odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb. Filtry modułowe stosowane są w branży drzewnej i meblarskiej, odpylacze kartridżowe stosuje się do suchych i drobnych pyłów, odpylacze kasetonowe swoje zastosowanie znajdują w filtracji przemysłowej o niskim stężeniu płynów.
Odpylacze swoją wielkością i swoimi gabarytami bardzo różnią się, niektóre są małe i przenośne, a jeszcze inne to całe wielkie urządzenia, zamontowane na stałe w hali z długimi rękawami ssącymi.
Nowatorskie urządzenia ATEX to np. odpylacz filtracyjny Eko-Filtr, który posiada modułową konstrukcję, jest wielofunkcyjny, ponieważ zimową porą poprzez cyrkulację powietrza może na halę wprowadzać ciepłe powietrze.
Tego typu propozycje są na rynku bardzo częste, a urządzenia takie jak odpylacze są bardzo potrzebnymi urządzeniami w wielkich zakładach produkcyjnych, pomagają utrzymać czystość, same dają się łatwo i w prosty sposób wyczyścić, dają ciepłe i zimne powietrze i oczywiście nie zagrażają zdrowiu i życiu pracowników.
Wykonane z materiałów przeciwwybuchowych stanowią bezpieczne urządzenia, są ekologiczne i chronią środowisko.
Metody czyszczenia takimi urządzeniami to sprężone powietrze lub mechanizm wibracyjny, oba sposoby sprawdzają się.
Odpylacze czyszczą także pomieszczenia z substancji chemicznych.